Minorpreneurs

21.ci yüzyıl yetilerini çocuklara girişimcilik alt temeli ile kazandırmayı hedefler.

O problema que pretendemos resolver:

Üretkenliği öldürerek gelişimi ve yaratıcı düşünceyi kısıtlayan standardize bir eğitim sistemi

A solução que o nosso projeto oferece:

Minorpreneurs, 7-17 yaş arası çocukları içindeki potansiyeli ortaya çıkarma amacı ile yetiştirerek; geleceğin vazgeçmeyen, üretken ve sosyal fayda için çalışacak girişimcilerini yetiştiriyor.

O impacto que nosso projeto teve até hoje:

42 öğrenci eğitim aldı. Öğrencilerimiz CERN'den, İngiltere'den, Google Science Fair'den, Harvard'dan vb. destek aldı.

Öncelikle ülkemizde ardından da dünyada bir eğitim reformu yaratmayı amaçlayan sosyal girişim Minorpreneurs; Türkiye’nin dört bir köşesinden önemli değerleri çıkartmak ve onları ülkemize fayda sağlayacak bireyler olarak yetiştirme hedefinde.

“Bir ülkenin geleceği, çocuklarının hayallerindedir.” mottosuyla hareket eden Minorpreneurs nedir derseniz;

Minor (Küçük) + Entrepreneur (Girişimci) kelimelerinden devşirilen girişim, 7-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere girişimcilik ve maker (yapmak / kendin üretmek kültüründen gelen) hareketini öğreterek, bu çocuk ve gençlerin kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlar.

Minorpreneurs neler yapıyor? Minorpreneurs, eğitim sisteminin tek düzeliği ve standardizasyonlarından dolayı mevcut olan sorunların farkına vararak, kişiye özel eğitim modelleriyle bu sorunu çözmeyi ve toplum farkındalığında olan, toplum için çözümler üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Minorpreneurs, birçok hızlandırma programına ve fikir atölyesine katıldıktan sonra - Bunlardan en önemlisi Impact Hub’da gerçekleştirilen Unreasonable Labs idi - Dünyanın en büyük teknoloji ve startup konferansı Web Summit’in Türkiye elçisi seçilerek 7-10 Kasım tarihlerinde Lizbon’da gerçekleştirilen zirveye katıldı ve fikir aşamasından ürün aşamasına geçen yolculukları başladı.

Web Summit’ten sonra Minorpreneurs, şirketleşerek yoluna devam etti. Mart ayında yapılan İTÜ Çekirdek 2. çağrısıyla İTÜ Çekirdek girişimleri arasına girdi. Hali hazırda 8 haftadır devam eden liseli girişimcilere yönelik ‘’Geleceğin Girişimcisi’’ eğitimci serisinde, 25’den fazla gence eğitim verildi. Bu gençler arasında fikir aşamasında olan, ürün prototipleyen hatta beta aşmasında olanlar bile var. 10 hafta sürecek “Geleceğin Girişimcisi” eğitimi sonu Silikon Vadisi gezisine giderek önemli girişimci ve yatırımcılarla tanışma fırsatı yakalayacak olan Minorpreneurs girişimcileri geleceğe umutla bakmak için eğitim reformunu resmen başlattı!

Daha şimdiden dünya için fayda sağlayacak bir çok girişime başlayan zihinleri açık, yaratıcı düşünen, kendine tutarlı ölçüde güvenen girişimcilerimiz ile dünyayı değiştirmek için çalışmaya sürekli devam edeceğiz.

Geleceğin Girişimcisi Eğitimi
@ Minorpreneurs
Sosyal Medya Eğitimi
@ Minorpreneurs
Sınırları Yıkın... Dünya'yı Değiştirin!
@ Minorpreneurs
Güven Köprüsü
@ Minorpreneurs