• LocationIstanbul, İstanbul, Turkey

Minorpreneurs

21.ci yüzyıl yetilerini çocuklara girişimcilik alt temeli ile kazandırmayı hedefler.

The problem we aim to solve:

Üretkenliği öldürerek gelişimi ve yaratıcı düşünceyi kısıtlayan standardize bir eğitim sistemi

The solution our project offers:

Minorpreneurs, 7-17 yaş arası çocukları içindeki potansiyeli ortaya çıkarma amacı ile yetiştirerek; geleceğin vazgeçmeyen, üretken ve sosyal fayda için çalışacak girişimcilerini yetiştiriyor.

The impact our project had so far:

42 öğrenci eğitim aldı. Öğrencilerimiz CERN'den, İngiltere'den, Google Science Fair'den, Harvard'dan vb. destek aldı.

Contribute

There are currently no open needs. Get in touch with İlker Elal if you can contribute and help out.

Who is behind this project?

We love community engagement: The more you interact, the more stars you get! (E.g.: Write a comment, publish a project or apply for a need)

About the project

Öncelikle ülkemizde ardından da dünyada bir eğitim reformu yaratmayı amaçlayan sosyal girişim Minorpreneurs; Türkiye’nin dört bir köşesinden önemli değerleri çıkartmak ve onları ülkemize fayda sağlayacak bireyler olarak yetiştirme hedefinde.

“Bir ülkenin geleceği, çocuklarının hayallerindedir.” mottosuyla hareket eden Minorpreneurs nedir derseniz;

Minor (Küçük) + Entrepreneur (Girişimci) kelimelerinden devşirilen girişim, 7-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere girişimcilik ve maker (yapmak / kendin üretmek kültüründen gelen) hareketini öğreterek, bu çocuk ve gençlerin kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlar.

Minorpreneurs neler yapıyor? Minorpreneurs, eğitim sisteminin tek düzeliği ve standardizasyonlarından dolayı mevcut olan sorunların farkına vararak, kişiye özel eğitim modelleriyle bu sorunu çözmeyi ve toplum farkındalığında olan, toplum için çözümler üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Minorpreneurs, birçok hızlandırma programına ve fikir atölyesine katıldıktan sonra - Bunlardan en önemlisi Impact Hub’da gerçekleştirilen Unreasonable Labs idi - Dünyanın en büyük teknoloji ve startup konferansı Web Summit’in Türkiye elçisi seçilerek 7-10 Kasım tarihlerinde Lizbon’da gerçekleştirilen zirveye katıldı ve fikir aşamasından ürün aşamasına geçen yolculukları başladı.

Web Summit’ten sonra Minorpreneurs, şirketleşerek yoluna devam etti. Mart ayında yapılan İTÜ Çekirdek 2. çağrısıyla İTÜ Çekirdek girişimleri arasına girdi. Hali hazırda 8 haftadır devam eden liseli girişimcilere yönelik ‘’Geleceğin Girişimcisi’’ eğitimci serisinde, 25’den fazla gence eğitim verildi. Bu gençler arasında fikir aşamasında olan, ürün prototipleyen hatta beta aşmasında olanlar bile var. 10 hafta sürecek “Geleceğin Girişimcisi” eğitimi sonu Silikon Vadisi gezisine giderek önemli girişimci ve yatırımcılarla tanışma fırsatı yakalayacak olan Minorpreneurs girişimcileri geleceğe umutla bakmak için eğitim reformunu resmen başlattı!

Daha şimdiden dünya için fayda sağlayacak bir çok girişime başlayan zihinleri açık, yaratıcı düşünen, kendine tutarlı ölçüde güvenen girişimcilerimiz ile dünyayı değiştirmek için çalışmaya sürekli devam edeceğiz.

Geleceğin Girişimcisi Eğitimi
Sosyal Medya Eğitimi
Sınırları Yıkın... Dünya'yı Değiştirin!
Güven Köprüsü

Project activity

İlker Elal created this project
Add a comment

Open needs

Suggest a contribution

Do you have skills that could benefit this project? Get in touch and see how you can lend a hand.

Contact İlker: